ZENEGRO

ZENEGRO
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2018
Barva
černý hnědák
Míry
166, 177, 196, 20
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Adelheidsdorf 2021
Zapsán
PK ČT, PK HANN a PK CS
Körung:
Verden 2020 /prémiovaný hřebec/

POPIS KONĚ

Prémiovaný hřebec Zenegro byl jedním z nejvýraznějších hřebců verdenského körungu v roce 2020. Kombinace ušlechtilého vzhledu, moderního typu, pružného „lehkonohého“ pohybu a vynikajícího skoku ve volnosti uchvátila tehdy nejen komisi, ale i publikum. Komise ohodnotila jeho styl skoku nejvyšší možnou známkou 10 a jeho skokové schopnosti a skokovou inteligenci známkami 9. Poté, co byl na následné aukci vydražen naší stájí, putoval do německého zemského hřebčince v Moritzburgu, kde působil jako plemeník až do konce roku 2023. 50-ti denní test hřebců absolvoval v Adelheidsdorfu na podzim roku 2021.

Zenegro na první pohled zaujme uvolněným pohybem, což ukazuje zejména na skoku. Jeho skok je elastický, má velkou sílu při odrazu a rychlé reakce nohou. Pod sedlem je pracovitý, vyvážený, dobře chodí na přilnutí a je velmi dobře voditelný mezi skoky. 

Již od své první sportovní sezóny sbíral spoustu vítězství a umístění v soutěžích pro mladé koně. Jako pětiletý dosáhl výkonnosti stupně 130 cm. Je tak na nejlepší cestě být úspěšný i ve vysokém sportu. 

Jeho původ je nabitý výbornými hřebci, počínaje jeho otcem, letos desetiletým hřebcem Zinedream, který exceloval již v soutěžích pro mladé koně a v současné době je mezinárodně úspěšný s jezdcem Davidem Willem (výk. 1,60 m), přes jeho dědu Zinedine, který svého času patřil s Ludgerem Beerbaumem ke světové parkurové špičce (výk. 1,60 m) a ze strany matky přes hřebce Stolzenberg, který produkuje spoustu výborných skokanů a všestranným plemeníkem Contendro I konče. Přítomnost plemeníků Stolzenberg a Contendro I v původu je na jednu stranu moderní, na stranu druhou jde o původ stoprocentně vyšlechtěný pro výkon. Zenegrova matka Santa Cruze dala již dříve prémiovaného hřebce Camp Nou (po Coupe Gold) a babička Cassandra dva licencované syny, hřebce Stolz van de Helle (po Stolzenberg) a s hřebcem Catoki hannoverského parkurového šampióna Commissaria (vítěz Springpferdešampionátu z roku 2012 s Carlem Brocksem). Z této matčiny strany pochází Zenegro z výkonné hannoverské linie Nondura, ze které vzešla i bývalá top hvězda jezdce Daniela Deussera, hřebec Air Jordan Z, který je jako plemeník velmi ceněný zejména v zemích Beneluxu.

Příznivě hodnocena jsou i Zenegrova první hříbata. Jsou šarmantní, exteriérově korektní a výborně se hýbou, což jsou základní předpoklady pro budoucí sportovní kariéru.

PŮVOD KONĚ

ZENEGRO