VEELING

VEELING
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2021
Barva
tmavý ryzák
Míry
161/171/185/20
Körung
Verden 2023
Zapsán
PK CS

POPIS KONĚ

Mladý hřebec Veeling byl zakoupen na hannoverském körungu v minulém roce, kde byl körován.

Je to příjemně temperamentní kůň s pružným a energickým pohybem. Tento hřebec zaujme vynikajícím stylem skoku a také velmi zajímavým původem.

V jeho původu se mísí francouzská krev otce Varihoka du Temple a krev čistě holštýnské matky Calidy po Casall.

Varihoka du Temple byl vynikající skokan, kterého pro Paula Schockemöhleho předváděl v těch nejvyšších soutěžích (výk. 1,60 m) jezdec Patrick Stühlmeyer. Získali zde spoustu vítězství a umístění, například zlato v GP Opglabbeek (BEL) a Neustadt/Dosse (GER) a nebo 3. místo ve GP Neumüsteru (GER). Jednu sezónu byl častým účastníkem poháru národů za německý národní tým. Jeho otec Luigi D´Amaury byl také velmi úspěšný v mezinárodním sportu, dosáhl výkonnosti 1,60 m a jeden rok ho jezdil známý francouzský reprezentant Olivier Guillon. Kromě Varihoky měl ještě jednoho licencovaného syna Ultrachic du Temple, taktéž úspěšného ve sportu. Luigi D´Amaury byl synem Quidama de Revel, který je legendou sám o sobě. Matka Varihoky, klisna Narihoka d´Halong, dala několik mezinárodně úspěšných potomků a je dcerou Kannana, olympijského vítěze z roku 2012.

Matkou Veelinga je holštýnská klisna Calida po hřebci Casallovi, který byl výjimečný jak ve své sportovní kariéře, tak v chovu. Má za sebou účast v těch nejnáročnějších GP, na Olympijských hrách v Londýně v roce 2012, na světových jezdeckých hrách… Jeho špičkoví potomci ho již šest let staví na přední místa žebříčku otců WBFSH. Babička Veelinga, klisna Moreen I, je dcerou dalšího významného plemeníka Corrado I, který byl sám velmi úspěšný ve sportu pod Frankem Sloothaakem a neméně úspěšný v chovu: je otcem např. známého Clintona, tudíž je dědem Corneta Obolenského…

PŮVOD KONĚ

VEELING