3002 DELOX

DELOX
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Barva
hnědák
Míry
171, 182, 194, 21.5
Körnung
Verden 2021
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Adelheidsdorf 2022
Zapsán
PK ČT a PK HANN

POPIS KONĚ

Hřebce Deloxe zakoupila naše stáj na hannoverském körungu roce 2021, kde byl körován. Delox je velmi silný skokan s korektním exteriérem, velmi dobrým odrazem, výbornou technikou skoku a mechanikou pohybu zejména ve cvalu. Na začátku roku 2022 mu byla udělena na II. předvýběru hřebců ČT v Písku prémie pro hřebce a na podzim tohoto roku absolvoval test hřebců v německém Adelheidsdorfu. Velmi vysoké známky dostal kromě jezditelnosti a ochoty k práci také za skokové schopnosti, cval a za charakter (8,5-9 bodů z 10). Minulý rok bohužel kvůli zranění nestartoval, ale již od konce léta se připravuje se svým jezdcem Matoušem Kořínkem na letošní sezónu.

Jeho otec Diamant de Semilly byl nejen výjimečný skokan, ale především plemeník. Na své potomky předává svou sílu, rozsah, skvělou rovnováhu, prostorný cval, pružnost pohybu a ochotu k práci. V roce 2016 vedl mezinárodní žebříček WBFSH nejúspěšnějších skokových plemeníků na světě, v roce 2017 se umístil na druhém místě. Navíc byl několikrát vyhlášen ve Francii „Nejlepším otcem skokových koní“. Mezi jeho nejznámější potomky patří: Diarado (holštýnský plemeník), Don VHP Z N.O.P. (165 cm, Harrie Smolders), Emerald van ´Truytershof (160 cm, Harrie Smolders), Ilex VP (165 cm, Nicolas Delmotte) a mnoho dalších.

Sám reprezentoval Francii na olympijských hrách 2000 v Atlantě. V sedle s Ericem Levallois vyhrál týmové zlato na MS 2002 ve Španělsku. Následující rok se stal v týmech vicemistrem Evropy. 

V původu jeho matky, klisny Chafly, se objevují dva špičkoví plemeníci Chacco-Blue a Quidam´s Rubin. Jejím otcem je meklenburský hnědák Chacco-Blue, který dosáhl významných úspěchů v sedle s Andreasem Kreuzerem, a to především díky třetímu místu v GP Aachen 2011 /CSIO5*, 1.60 m/, 1. místu v GP v Neumünsteru, ale umístil se také v Redefinu, Calgary a Hamburku. V dřívějších letech startoval pod Aloisem Pollmann-Schweckhorstem, se kterým mnohokrát dosáhl vítězství či umístění v různých VC a NC. Chacco-Blue je otcem téměř padesáti licencovaných hřebců, jeho potomstvo dosáhlo výkonnosti T. Úspěchy jeho potomků ho v roce 2015 poprvé zařadily do první desítky nejlepších skokových plemeníků světa. Od roku 2017 vede žebříček světové chovatelské federace WBFSH. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří vicemistr Evropy a vítěz Global Champions Tour Explosion W /Ben Maher/GBR, týmový mistr Evropy Chaqui Z /Shane Sweetnam/IRL a vítěz Grand Prix Chacna /Enrique Gonzalez/MEX. Ten byl jedním z osmi potomků Chacco-Blue, kteří se v roce 2018 zúčastnili Světových jezdeckých her v Tryonu/USA. Dědem klisny Chafly je Quidam´s Rubin, který bohužel kvůli své předčasné smrti opustil chov příliš brzy. Ale i přesto se může pyšnit velmi kvalitními potomky, mezi něž patřil např. i náš plemeník Quaid I, který v roce 2009 vyhrál Bundeschampionát pětiletých skokanů. Více než 200 Quidamových potomků je úspěšných v parkurech nad 140 cm.

PŮVOD KONĚ

DELOX