2990 ORIMOCO

ORIMOCO
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2019
Barva
vraník
Míry
165, 176, 192, 21.5
Zapsán
PK CS

POPIS KONĚ

Tohoto krásného vraníka zakoupila naše stáj na podzim roku 2021 na hannoverském körungu. Orimoco vyniká skvělou mechanikou pohybu, má velmi silný skok s velmi dobrou odrazovou sílou a výbornou technikou.

Jeho otcem je talentovaný belgický hřebec Origi d´O, který je synem jednoho z nejlepších plemeníků světa Diamanta de Semilly. Origi d´O byl licencován v roce 2017 u BWP a stal se aukční špičkou mezi licencovanými hřebci svého roku. U příležitosti třetí fáze licencování BWP patřil mezi favority a stal se rezervním Vice-šampiónem. Později byl jako plemeník schválen i pro oldenburskou, holštýnskou a hannoverskou plemennou knihu. Minulý rok sportoval, jako sedmiletý, v soutěžích na úrovni 1,35 m. Jeho otec Diamant de Semilly byl sám nejen výjimečný skokan (reprezentoval Francii na olympijských hrách 2000 v Atlantě, vyhrál týmové zlato na MS 2002 ve Španělsku atd.), ale především plemeník. V roce 2016 vedl mezinárodní žebříček WBFSH nejúspěšnějších skokových plemeníků na světě, v roce 2017 se umístil na druhém místě. Navíc byl několikrát vyhlášen ve Francii „Nejlepším otcem skokových koní“. 

I otec Origiho matky Toulon sbíral úspěchy na úrovni 1,60 m a patřil k absolutní světové špičce. Celá mateřská linie Origi d´O je neméně zajímavá. Matka Jo Jo d´O je poloviční sestrou mezinárodně úspěšného hřebce a plemeníka Hos d´O (výk. 1,60 m). Z přímé linie matky Origi d´O pocházejí i další koně, kteří dosáhli výkonnosti 1,60 m, např. Misteur Imperio Egipcio, Un Diamant d´Azif aj..

Matkou Orimoca je státem prémiovaná klisna Quittainen, v jejímž původu se objevují další dva významní plemeníci: Quidam´s Rubin a Calido I. Jejím otcem je Quidam´s Rubin, který bohužel kvůli své předčasné smrti opustil chov příliš brzy. Ale i přesto se může pyšnit velmi kvalitními potomky, mezi něž patřil např. i náš plemeník Quaid I, který v roce 2009 vyhrál Bundeschampionát pětiletých skokanů. Více než 200 Quidamových potomků je úspěšných v parkurech nad 140 cm. I otec matky Quittaninen, krásný holštýnský hřebec Calido I, je otcem mnoha bundesšampiónů a skokanů Grand Prix. 

PŮVOD KONĚ

ORIMOCO