2076 CAREBIS

2076 CAREBIS
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2010
Barva
Bělouš
Míry
175,185,198,22
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Adelheidsdorf 2014
Zapsán
v PK HANN, PK ČT a PK CS
Vlastní výkonnost
“ T “

POPIS KONĚ

!!! Plemeník 2076 Carebis byl v létě 2020 přemístěn do stáje zkušeného belgického jezdce a trenéra Jana Vinckiera, který v současné době sídlí v polském Štětíně, kde se Carebis věnuje sportovní kariéře. O jeho dostupnosti v plemenitbě vás budeme informovat!!!

Carebis je hřebec plemene hannoverský teplokrevník. Stájí MUSTANG byl zakoupen na hannoverském körungu v roce 2012.

Je to vysoký ušlechtilý kůň atraktivní barvy. Projevuje se velmi dobrým a vyrovnaným pohybem po parkuru, dobrou jezditelností, stylem skoku, pozorností a velkou silou odrazu.

Svoji první sportovní sezónu /2014/ absolvoval v seriálu závodů KMK, zúčastnil se pěti kvalifikačních kol, kde nejhůře skončil pátý. Finále KMK se již nezúčastnil z důvodu absolvování 70-ti denního testu hřebců v Adelheidsdorfu. Byl účastníkem Hannoverského šampionátu mladých koní v německém Verdenu, kde se po vynikajícím výkonu v základním kole probojoval se známkou 8,1 do finále. V roce 2015 se opět úspěšně účastnil závodů v rámci KMK: v Suché u Litomyšle zvítězil, v Ostravě a na Ptýrově obsadil druhé místo a v Brně skončil třetí. Zúčastnil se mistroství světa mladých koní v belgickém Lanakenu.

V roce 2016 se zúčastnil několika kol KMK, z nichž tři vyhrál /v Nových Zámcích a 2x v Opavě/, v Litomyšli byl druhý a na Ptýrově třetí.

V  roce 2017 startoval v parkurech do stupně ST**, získal několik pěkných umístění, např. 4. místo v soutěži ST* při CSI Olomouc, 2. místo v S** při VC Opavy, 3. místo v ST** na závodech Ford Cup v Opavě atd..

Výkonnosti st. T. dosáhl jako osmiletý v roce 2018. Ve VC Ostravy /145/ obsadil druhé místo, mimo to získal spostu krásných umístění, např. 2. místo v ST* na jarních závodech v Olomouci, 2. místo v ST* v sobotním parkuru při VC Brna a taktéž na VC Ostravy. Účastnil se i obtížnějších mezinárodních závodů, velmi dobře se předvedl na CSIO5* v Budapešti, kde v soutěži 145/150 obsadil s čistým kontem 11. místo z početného pole startujících a v soutěži 145 cm taktéž s čistým kontem skončil šestý, na podzim na CSI2* v polském Lesznu obsadil v soutěži do 140 cm v silné konkurenci taktéž krásné 6. místo.

Sezónu 2019 zahájil Carebis na závodech v rakouském Ebreichsdorfu, kde sbíral zkušenosti v náročnějších soutěžích st. T. To se mu zřejmě vyplatilo a první květnový víkend zvítězil v sedle s Markem Klusem ve Velké ceně Brna /T*/, která se jela v rámci ČSP. Vyhrál i soutěž ST* při VC Ostravy a ST** při VC Prahy. Na MČR seniorů v Martinicích získal se svým jezdcem Markem Klusem stříbrnou medaili, prošli bezchybně všechny tři kola /T*, T**, T**/ i rozeskakování o zlato s Alešem Opatrným v sedle Forevera.

V současné době se Carebis nachází na polském území (město Štětín), kde sportuje v sedle se špičkovým belgickým jezdcem Janem Vinckierem na mezinárodní úrovni.

Otec: Jeho otec Calido I je považován za jednoho z nejlepších holštýnských hřebců současnosti. Test výkonnosti absolvoval v Adelheidsdorfu v roce 1994, skončil zde celkově čtvrtý s nejvyšším hodnocením za skok ze všech přítomných hřebců. Vyhrál 25 soutěží pro mladé koně, včetně kvalifikace do finále Bundeschampionátu.

Calido I patří ke špičce producentů sportovních koní světové úrovně. Jeho potomci po něm dědí vynikající skokové schopnosti, techniku skoku a výbornou jezditelnost. V chovu má zařazeno 42 synů, mnoho z nich dosáhlo úchvatných výsledků v testech výkonnosti. Více než 30 jeho dcer získalo v Německu státní prémii. Téměř 200 jeho potomků dosáhlo výkonnosti T** a dohromady vyhráli více než 2 miliony Euro. Na mezinárodní úrovni sportují jeho potomci jako Coupe de Coeur – trojnásobný vítěz mistrovství Německa s Rene Tebblem a Ludgerem Beerbaumem, Eurocommerce Acapulco – Vice Champion Holandska s Gerco Schrödrem, Noblesse M – vítězka Grand Prix 2007 v Helsinkách a účastnice Olympijských her v roce 2008 a mnoho dalších.

Otec matky hřebec Rebel Z pochází z významné holštýnské rodiny stamm. 8145, jejíž fundamentální klisnou je vítězka GP Aachen klisna Heureka. Její dcera Argentina dala mimo bratrů Rebel I až III i jejich pravou sestru „klisnu století“ Ratina Z, která s jezdcem Ludgerem Beerbaumem v devadesátých letech suverénně excelovala na světové sportovní scéně. Rebel I Z dal vítěze NC Bratislava a Budapest 1998 Ramos Z (Barnabas Hevesy), klisnu Ravena Z (Frankie Chesler) – 2. místo v NC New York 1998, 2. místo v NC Washington 2000, 4. místo v NC Helsinki 2001 a 5. místo v NC Calgary 2002, dále Rabondi Z (Jan Auen Hafskjold) – umístění v GP Drammen, Ypaja, Aarhus, Verona, Helsinki 2001 až 2005, Roseane – GP Toronto 8. místo (Jose Rega), NC Helsinki 4. místo, 10. místo v GP Helsinki, 19. v GP Falsterbo 2001 (Amy Millar) a klisnu Luxurieuse van de Begijnakker (Marcello Carraro). Ze spojení pravých sourozenců Rebel I Z a Ratina Z se narodil hřebec Rex Z, který dal olympijského koně Roble Z (Danai Tsatsou) – účastník na OH Athens v r. 2004, dále klisnu Retsina Z (Arthur Gustavo de Silva) – 2. místo v GP Linz, 7. v NC Lummen 2006, vítězství v NC Linz 2004 a hřebce Rexito Z – 9. místo Lanaken 2001 (Herve Godignon). Další syn hřebce Rebel I Z Leader M van de Zuuthoeve dal olympijského koně Tadonia (Zhiwen Daniel Zhao) OH Peking 2008 a koně Rantzau van de Zuuthoeve (James Young).

Rebel I Z se velmi osvědčil jako otec matek, jeho dcery daly valacha Lord Z II, který převážně s jezdcem Geir Gulliksenem zvítězil nebo se umístil ve více než 50 soutěžích stupně 150 a GP, dále koně Laurin (Gabriela Salick) úspěšného účastníka finále Světového poháru Las Vegas 2005 a Göteborg 2001, umístěného na 2. a 3. místě v GPW New York a Washington, klisnu Cerina (Rudi Helsen) – 6. místo v Poháru národů Bratislava 2004 a další známé koně Catman (Eduard Mathe), Limited (Dirk Schröder), Rash (Marc Houtzager) a plemeníka Coronado. Carneval, Literat, Lyrik, Corleone, Chin Chin, Landadel a Emilion. Jeho dcera Valetta VI dala vynikajícího valacha Calvaro V (Willy Melliger).

PŮVOD KONĚ

CAREBIS