2235 CALOX

2235 CALOX
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2013
Barva
hnědák
Míry
174, 178, 186, 21.5
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Neustadt /Dosse/ 2017
Körung
Verden 2015
Zapsán
v PK HANN, PK CS, PK ČT

MČR 2021 žen finále (ST**)

MČR 2021 žen druhé kolo (ST*)

POPIS KONĚ

Caloxe zakoupila Stáj MUSTANG na hannoverském körungu v roce 2015, kde byl körován. Tento temperamentní hřebec hned na první pohled zaujme nejen ladným a zároveň energickým pohybem, ale především ukázkovým skokovým stylem a ohromnou silou odrazu. V roce 2017 se začal ukazovat na kolbištích. Sbíral první úspěchy v KMK: 3. místo na KMK v Nových Zámcích, 1. místo v Suché u Litomyšle. Na podzim roku 2017 s velmi dobrým výsledkem absolvoval 50-ti denní výkonnostní test hřebců v německém městě Neustadt /Dosse/. Ve sportovní sezóně 2018 dosáhl jako pětiletý výkonnosti st. S*. V září 2018 se zúčastnil chovatelského Mistrovství světa mladých koní v belgickém Lanakenu – první kvalifikační kolo absolvoval s jednou chybou na překážkách, ve druhém kole předvedl se svým jezdcem Markem Klusem čistý parkur. V minulém roce a v roce 2019 získal spoustu předních umístění v soutěžích do 130 cm, ve velmi dobré formě se předvedl v srpnu na mezinárodních závodech CSIYH1* v rakouském Wiener Neustadtu, kde se ve finále kategorie šestiletých koní umístil po bezchybném výkonu na druhém místě. Od léta minulého roku se v jeho sedle ukazuje jezdkyně Lucie Strnadlová, se kterou dosáhl výkonnosti st. ST**. Bezchybné výkony na překážkách předvedli na Grand Prix Jana Kutěje v Olomouci /140 cm/ – v prvním kole se umístili na čtvrtém místě a ve druhém kole na místě šestém.

Po doléčení menšího zranění z jara se v letošní sezóně v jeho sedle objevuje opět Lucie Strnadlová, se kterou podává excelentní výkony. Vyhrála s ním v Olomouci Mistrovství České republiky v ženské kategorii. Jako jediní z početného startovního pole prošli obě kola bez trestných bodů (S** + ST*) a v náročném finále (ST**) inkasovali pouze jediný trestný bod za čas.

Caloxův otec je oldenburský hřebec Cador. Kombinace plemeníků Catoki a Landor S v jeho původu více než naznačuje, že pochází ze stáje Gerda Sosatha. V roce 2008 absolvoval s vynikajícím výsledkem test hřebců v Neustadt/Dosse a jako pěti- i šestiletý se kvalifikoval na Bundeschampionat skokových koní. V sedle s Hendrikem Sosathem už nasbíral spoustu úspěchů v parkurech do 150 cm. Na verdenských aukcích se představila poměrně velká kolekce jeho hříbat vyznačující se velmi dobrými chody. Cadorova matka, Lady Heida II, získala při testu klisen ze skoku neuvěřitelných 10 bodů a její pravá sestra Lady Heida I se stala národní šampiónkou klisen. Cadorův otec, jistě všemi známý plemeník Catoki, je úspěšným skokanem na mezinárodní úrovni. Je otcem mnoha úspěšných sportovních koní i licentovaných plemeníků.

Otec matky Caloxe, Lady Diany, je holštýnský hřebec nejvyšší kvality, Lordanos. Nepřeberné množství jeho potomků se umísťuje v parkurech nejtěžší obtížnosti, několik jeho synů se stalo plemeníky. Je považován za jednoho z nejlepších otců skokových koní na světě. Mezi ty nejúspěšnější patří např. Lou (Meredith Michaels-Beerbaum), Let´s Fly (Rodrigo Pessoa, vítěz CSI**** Řím 2009), Lumos (vítěz Bundeschampionátu v kategorii šestiletých koní, později s amatérem Andresem Brünzem vyhrál VC Mannheimu v r. 2008), Larissa (Dirk-Thomas Liehr), Lord Pik (Kai-Antonius Diekmann), Lucca (Anneke Wilharm), Larson (Heiner Rohrmann), Lex Lugar (Carsten-Otto Nagel, vítěz Derby v r. 2010), Lord (Jürgen Kurz), Lissabon (vítěz 30-ti denního testu v Münstru, Jens Baackmann), Lord Lohengrin (Karl Brocks), Lord Sandro (Uli Kirchhoff), Laokoon (Hendrik, Janne a Gerd Sosath), Lord Weingar (nejlepší skokan ve Vechtě v r. 2003), Loredano (vítěz 30-ti denního testu v Neumünstru v r. 2003) a mnoho dalších. Samotný Lordanos byl körován v roce 1995 a výkonnostní zkoušky absolvoval v roce 1996 v Meningenu se skokovým indexem 147,0. Během testu obdržel nejvyšší možnou známku za parkur. V letech 1997-1998 získal přes 40 vítězství v chovatelských soutěžích pro mladé koně a byl finalistou Bundeschampionátu. Jako pětiletý zvítězil v Poháru mladých koní ve Vechtě. Za svoji sportovní kariéru absolvoval vítězně nesčetné množství Velkých cen. Je označován jako „rodinný kůň“ – vyhrával v soutěžích nad 140 cm se všemi třemi jezdci z rodiny Sosathů – Janne, Gerdem i Hendrikem. Janne s ním úspěšně překonala zeď o výšce dva metry!

Lordanos se v posledních letech stále více projevuje jako dodavatel skokových koní mezinárodní třídy. Se stále se zvyšujícím počtem potomků se Lordanos dostal na vrchol obliby mezi ženskou jezdeckou elitou.

PŮVOD KONĚ

CALOX