2237 STOCANTES

2237 STOCANTES
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2013
Barva
tmavý hnědák
Míry
174, 183, 199, 22.5
Körung
Verden 2015 – prémiovaný hřebec
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Neustadt /Dosse/ 2017
Zapsán
v PK HANN, PK CS, PK ČT

MČR 2021 žen druhé kolo (ST*)

POPIS KONĚ

Stocantes je mohutný hřebec plemene hannoverský teplokrevník. Körovaný byl ve Verdenu v roce 2015, kde byl dokonce oceněn prémií. Je to velmi charakterní hřebec s vynikajícím stylem skoku a velkou silou odrazu.

Do května minulého roku sbíral závodní zkušenosti v sedle s mladou jezdkyní Miroslavou Škanderovou v parkurech do st. ST** (140cm). Od této doby ho sedlá Lucie Strnadlová, se kterou se zúčastnil již několika náročných mezinárodních závodů, např. CSI3* v maďarském Szilvásvárad, kde obsadil 5. místo v GP Longines Rankings (145 cm), CSI2* v Olomouci, Budapešti, Wr. Neustadtu, v polských Michalowicích, kde vyhrál střední tůru (140 cm), či na konci roku v Praze O2 aréně. Dosáhl výkonnosti st. T* (145cm). 

Otec Stocantese – Stolzenberg – má na svém kontě neuvěřitelných 79 vítězství za svoji sportovní kariéru. Vyhrál test výkonnosti se skokovým indexem 141,88 /Adelheidsdorf v r. 2002/. Stolzenberg zde ohromil nejen komisi, ale i publikum svými neomezenými skokovými schopnostmi, byl výborný ve všech třech základních chodech a ukázal svůj talent nejen ve skoku ve volnosti, ale i pod sedlem. Prokázal již zde svoji velmi dobrou jezditelnost. Již i jeho potomci vyhrávají spoustu soutěží pro mladé koně, nemusíme chodit daleko – valach Sabelius z naší stáje má na svém kontě mimo jiné i vítězství v CSIYH v Olomouci v roce 2014, roce 2015 byl Sabelius na Žofíně vyhlášen jako nejlepší mladý kůň hannoverského původu za rok 2014. Stolzenbergův otec – hřebec Stakkato – reprezentuje mimořádné skokové schopnosti a fantastickou jezditelnost a je známý tím, že tyto vlastnosti předává na své potomky. I proto je Stakatto velmi žádaným plemeníkem a stal se „Plemeníkem roku 2007 v hannoverském svazu“.

Matka tohoto mladého hřebce – Cascada /státem prémiovaná klisna/ se stala v roce 2006 celkovou vítězkou skoku ve volnosti čtyřletých koní hannoverského svazu. Její otec – Contendro I je producentem mimořádně kvalitních skokových i drezurních koní, kterým téměř bez vyjímky předává svou výbornou jezditelnost a charakter. V roce 1999 se stal Contendro I na holštýnském körungu prémiovaným hřebcem. 70-denní test hřebců absolvoval v roce 2000 v Adelheidsdorfu. Jeho excelentní známky  /celkový index: 144,70, drezurní index: 131,09, skokový index: 147,29/  z něj udělaly jednoznačného vítěze ročníku. Contendro sám je skokan s bezchybným stylem skoku. V chovu působí velké množství jeho synů /v naší stáji působil jeho syn Campbel Czech – účastník mnoha světových velkých cen a pro rok 2010 nejlepší sedmiletý skokový kůň na světě/ a jeho dcery patří mezi velmi ceněné matky. Dle Světové chovatelské organizace sportovních koní WBFSH, která vydala nové žebříčky nejúspěšnějších plemenných hřebců dle potomků, se Contendro I stal pro rok 2015 nejúspěšnějším plemeníkem ve všestrannosti.

Cascada má ve svém původu i dalšího věhlasného plemeníka – otcem její matky je legendární For Pleasure – vítěz výkonnostních zkoušek hřebců v Medingen v r. 1988, vítěz skokového šampionátu v Hamburgu v r. 1991, vítěz Spruce Meadows v r. 1999, čtvrtý na OH v Sydney, člen zlatého olympijského týmu, vítěz VC Lipska, Zurichu, Manheimu a Aachenu v r. 2005… Za svou sportovní kariéru vydělal více než 2 miliony eur.

Více než polosestra Cascady – klisna Hello Annie /po otci Contendro I, z matky Fantasia po For Pleasure, od stejného chovatele jako Stocantes/ sbírá úspěchy ve skokových soutěžích stupně S***** /160 cm/ a dle WBFSH /Světová organizace chovu sportovních koní/ obsadila pro rok 2014/15 mezi skokovými koňmi na světě 85. příčku!

PŮVOD KONĚ

STOCANTES