2807 ANCHORAGE

2807 ANCHORAGE
Plemeno hannoverský teplokrevník
Narozen 1996
Barva Ryzák
Míry 168,1178,194,22.0
Výkonnostní zkoušky /HLP/ Adelheidsdorf 2000
Celkový index 102,86
Skokový index 111,63
Zapsán v PK HANN, PK CS, PK ČT
Vlastní výkonnost "ST"

POPIS KONĚ

Anchorage je moderní typ koně s korektním exteriérem, vynikající technikou skoku a potencí. Je to kompaktní, velmi dobře jezditelný kůň s výbornou mechanikou pohybu.

Na körungu ve Verdenu v roce 1998 byl druhým nejlepším hřebcem a byl zakoupen hřebčincem v Celle. Bohužel pro zranění, které si způsobil ještě v Celle a které se stále vracelo, se v aktivní kariéře nemohl sportu věnovat naplno a dosáhl vlastní výkonnosti jen „ST“. Několik let působí již jen v plemenitbě. Jeho potomstvo dědí velmi dobrou mechaniku, vyrovnaný charakter a skokové předpoklady.


Otec: Acord II byl vítězem mezi 54 koňmi na HLP v Munstru, jeho známka za skok byla 148,47. Je jedním z pěti potomků hřebce Ahorn Z, kteří se v roce 92 nominovali na šampionát skokových koní Německa ve Verdenu a stal se více- šampionem. Acord I, pocházející z prvního ročníku potomstva po Ahorn Z, byl velmi úspěšný ve sportu, působil v Holandsku a byl prodán do USA. Nejmladší z bratrů Acord III je nejlepším plemeníkem Brazílie.

Acordova matka, klisna Ribecka, byla vítězkou svého ročníku v Holštýnsku. Její otec, Calypso I  je považován za nejvšestrannějšího producenta sportovních koní. Jeho „děti“ jsou drezurní koně mezinárodní úrovně, prvotřídní skokani i šampióni ve všestrannosti.

PŮVOD KONĚ

ANCHORAGE