2536 DROVER

2536 DROVER
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2013
Barva
Ryzák
Míry
167,177,188,21.0
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Neustadt /Dosse/ 2017
Zapsán
v PK CS, PK ČT

Itálie březen 2022

POPIS KONĚ

!! Plemeník 2536 Drover byl na jaře 2019 přemístěn do stáje Nikoly Bielíkové do českých Veltěží, kde se věnuje sportovní kariéře, o jeho dostupnosti v plemenitbě vás budeme informovat!!!

Drover je temperamentní, ušlechtilý hřebec našeho vlastního chovu, potomek famózního plemeníka Drosselklanga II. Jeho předností je vynikající skokový styl a velmi dobré skokové předpoklady. Tyto schopnosti potvrdil i v prvním roce svého působení na kolbištích /rok 2017/. V KMK startoval pouze čtyřikrát, hned jeho první start na KMK v Ostravě znamenal vítězství, na KMK v Suché u Litomyšle byl třetí. V srpnu 2017 se zúčastnil Hannoverského šampionátu mladých koní v německém Verdenu, kvalifikoval se do finále, z kterého si odnesl stužku za pěkné osmé místo. Na podzim tohoto roku absolvoval výkonnostní test hřebců v německém Neustadtu /Dosse/. Ve sportovní sezóně 2018 startoval v soutěžích do stupně L, i v tomto roce se zúčastnil Hannoverského šampionátu mladých koní v německém Verdenu. Od června roku 2019, kdy odcestoval do Čech do stáje Nikoly Bielíkové, sportuje již s touto úspěšnou jezdkyní, a to často na mezinárodní úrovni v parkurech do st. ST** (1,40 m).

Otec Drovera – Drosselklang II – působil jako plemeník v naší stáji od roku 2009, až do své smrti v roce 2014. Pyšní se titulem Hřebec roku 2001 v hannoverském svazu, který získal jako ocenění jeho přínosu pro hannoverský chov. Drosselklang II má v hannoverské plemenné knize registrováno téměř 900 potomků, několik prémiovaných klisen i licentovaných plemeníků. Jeho potomstvo dosáhlo ve skocích výkonnosti „TT“, např. valaši Drossel Dan, Domani, Don Perignon, hřebec Daikiri nebo klisny Decadence, Donnerlitchen, Donna D či Mama Mya.

Matka Drovera, klisna Cover Girl, dala již jednoho plemeníka naší stáje – letos šestiletého hřebce Comi Go /po otci Commodor/. Tato klisna má ve svém původu dva vynikající plemeníky: otce Cassini II a otce své matky Lordanose. Cassini II je pravý bratr neméně známého plemeníka Cassini I. Při testaci v roce 1996 získal velmi vysoký skokový index, vysoce byla hodnocena jeho skoková schopnost, charakter a temperament. Bohužel kvůli zranění šlachy nemohl sám moc sportovat, proto mu trvalo mnohem déle, než prokázal svoje kvality plemeníka – to se mu nakonec díky skokovému talentu vlastního potomstva podařilo. Lordanos je holštýnský hřebec nejvyšší kvality. Nepřeberné množství jeho potomků se umísťuje v parkurech nejtěžší obtížnosti, několik jeho synů se stalo plemeníky. Je považován za jednoho z nejlepších otců skokových koní na světě.

PŮVOD KONĚ

DROVER