2729 CORTYDOR

2729 CORTYDOR
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2017
Barva
Bělouš
Míry
171, 181, 189, 21
Körung
Verden 2019 – prémiovaný hřebec
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Neustadt (Dosse) 2020
Zapsán
v PK HANN, PK ČT, PK CS

Předvýběr hřebců do plemenitby Tlumačov 2020

Finále pětiletých koní CSI Valencie 5. 3. 2022

Finále pětiletých koní CSI Valencie, rozeskakování (115 cm)

CSI Valencie 24. 2. 2022

POPIS KONĚ

Hřebce Cortydora zakoupila naše stáj na hannoverském körungu v roce 2019. Byl vybrán mezi nejlepší skokové koně tohoto körungu a oceněn prémií (tu získalo 5 skokových koní z celkového počtu 38). Cortydor již na první pohled ohromí svým pohybem. Má neuvěřitelně pružný klus a mohutný cval. Je to velmi silný a stylový skokan, i ty nejvyšší překážky překonává s velkou lehkostí. Především je to neskutečně charakterní hřebec. Na podzim roku 2020 absolvoval 50-ti denní test hřebců v německém Neustadt (Dosse). Jako čtyřletý se věnoval především povinnostem plemeníka a zúčastnil se pouze KMK v Opavě, kde v kategorii čtyřletých hřebců a valachů získal třetí místo. V roce 2022 ho sedlal zkušený slovenský jezdec Bronislav Chudyba, který se s ním zúčastnil i mnoha mezinárodních závodů. Hned z kraje roku 2022 získal na CSI ve španělské Valencii třetí místo ve finále pětiletých koní (115 cm). Dosáhl výkonnosti stupně 125 cm. Minulou sezónu závodila na tomto hřebci jezdkyně Lucie Strnadlová, velmi dobře se ukazovali i na náročných mezinárodních závodech do st. S** (130 cm).

Jeho otcem je hřebec Cornet´s Boy, který patří k nadějným potomkům věhlasného plemeníka Corneta Obolenského. Výkonnostní zkoušky složil jako tříletý v holandském Ermelu. Působil na stanici Josefa a Christiane Wilbersových ve Weeze v Německu a zároveň sbíral v sedle s Ingou Schuurman úspěchy v parkurech do 140, v současné době se v jeho sedle objevuje holandský jezdec Wiljan Laarakkers. Otec Cornet´s Boye – Cornet Obolenský je jeden z nejlepších skokových plemeníků světa současnosti. Sám má za sebou velmi úspěšnou sportovní kariéru, včetně účasti na olympijských hrách. Předává svým potomkům enormní skokové vlohy, v těžkém parkurovém sportu startuje přes 300 jeho potomků. Mezi ty nejúspěšnější patří: valach Cornet d´Amour (1.60m s Danielem Deusserem), Cristallo I (1.60m s Henrikem von Eckermannem), Cornado NRW (1.60m s Marcusem Ehningem), Conte Bellini (1.60m s Marcem Kutscherem a Evou Bitter), Cornet´s Cristallo (1.60m s Marcem Kutscherem) a nebo klisna Cocoshynsky (1.60m s Emanuelem Gaudiano). Matka Cornet´s Boye, Coco Chanel, je po plemeníku Collin L, který je producentem koní velmi úspěšných jak v parkurech, tak v drezuře.

Cortydorova matka Polarrose má ve svém původu hned dvakrát jméno legendárního westfálského hřebce Polydora. Jeho krev měla masivní vliv na chov skokových koní. Je producentem spousty špičkových skokanů startujících na nejvyšší mezinárodní úrovni. V roce 2003 získalo Polydorovo potomstvo na výhrách dohromady více než 5 mil. eur. V dobách jeho největší slávy – před rokem 2009 – patřil podle WBFSH (World Breeding Federation For Sport Horses) mezi nejlepší skokové plemeníky světa (na stejné úrovni byli např. známí plemeníci jako Cento, Galoubet, Capitol, Chin Chin nebo Sandro). Mezi jeho nejznámější potomky patří: Pamina (Otto Becker), Porter (Thomas Frühmann), Two Steps (Michael Whitaker), La Silla (Jan Tops), Positano (Beat Mändi), Postdam (Heinrich-Wilhelm Johannsman), Pilgrim (Bjorn Nagel), Polly (Sören Pedersen) nebo Libertina (po otci Libero H, z matky po Polydor, Jessica Kürten) aj.

Otec Polarrose, plemeník Polytraum (po Polydor), se stal prémiovaným hřebcem körungu a později sám úspěšně sportoval. Neméně úspěšný byl i v chovu. Jeho potomstvo dosáhlo na skocích výkonnosti TT.

PŮVOD KONĚ

CORTYDOR