3003 QUADIS II

QUADIS II
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2016
Barva
hnědák
Míry
167, 176, 190, 21.5
Výkonnostní zkoušky
Neustadt (Dosse) 2021
Zapsán
v PK HANN, PK ČT

pravý bratr Quadise II - Keatingstown Quite Chacco se Susan Fitzpatrick:

POPIS KONĚ

Quadis II je talentovaný mladý hřebec z našeho vlastního chovu. Má vynikající styl skoku a velké skokové schopnosti. V roce 2021 absolvoval v sedle s jezdkyní Miroslavou Škanderovou parkury do 120 cm. Zúčastnil se i dvou kol KMK, na KMK v Opavě se umístil na 3. místě a v Suché u Litomyšle v kategorii pětiletých hřebců a valachů zvítězil. Na podzim téhož roku úspěšně absolvoval 50-ti denní test hřebců v německém Neustadt (Dosse) a po jeho dokončení byl Hannoverským svazem uchovněn (körován). Ke konci minulého roku se jeho jezdcem stal slovenský reprezentant Bronislav Chudyba, se kterým se již začíná ukazovat i na zahraničních kolbištích.

Velmi úspěšný ve sportu je i jeho pravý bratr, letos desetiletý hřebec Keatingstown Quite Chacco (původním jménem Quadis I), který byl prodán na hannoverské elitní aukci za bezmála 200 tis. Eur. Minulý rok jako devítiletý startoval v sedle s irskou jezdkyní Susan Fitzpatrick v mezinárodních parkurech do 150 cm.

Quadisův otec, plemeník Quaid I, vynikal od začátku skvělým pohybem a skokovým stylem. Byl velmi pozorný, dobře jezditelný a ochotně spolupracoval s jezdcem. Tyto vlastnosti prokázal již v roce 2009 na Bundeschampionátu ve Warendorfu, když absolvoval všechny parkury bezchybně a zaslouženě získal titul „Bundeschampion -5-letých skokových koní 2009“. Do roku 2014 působil v Německu a dosáhl mnoha vítězství a umístění v parkurech do st. „T“. Od roku 2015 ho chovatelé mohli občas vídat i na českých kolbištích (2. místo ve VC Olomouce 2015 /parkur st. T/, 2. místo v ST** v Opavě 2016 /při závodech Ford Cup/ nebo 2. místo ve VC Brna /parkur st. T/ v roce 2017). Úspěšný byl ale především v chovu. V roce 2017 získal jako plemeník prestižní ocenění od Hannoverského svazu – Grande-Preis 2017. Tento titul uděluje Hannoverský svaz od roku 2009 těm nejlepším hannoverským plemeníkům ve věku 10 – 12 let. Má již bezmála 400 potomků, z toho 14 licencovaných synů a nespočet licencovaných klisen. Několik z nich již dosáhlo na skocích výkonnosti 1,60 cm (např.: Quibelle, Qeurido, Quietime). Na zahraničních aukcích byli jeho potomci vždy velmi vyhledáváni a stále se draží za vysoké částky.

Otcem jeho matky, klisny Chicca-Blue, je meklenburský hnědák Chacco-Blue, který dosáhl významných úspěchů v sedle s Andreasem Kreuzerem, a to především díky třetímu místu v GP Aachen 2011 /CSIO5*, 1.60 m/, 1. místu v GP v Neumünsteru, ale umístil se také v Redefinu, Calgary a Hamburku. V dřívějších letech startoval pod Aloisem Pollmann-Schweckhorstem, se kterým mnohokrát dosáhl vítězství či umístění v různých VC a NC. Chacco-Blue je otcem téměř padesáti licencovaných hřebců, jeho potomstvo dosáhlo výkonnosti T. Úspěchy jeho potomků ho v roce 2015 poprvé zařadily do první desítky nejlepších skokových plemeníků světa. Od roku 2017 vede žebříček světové chovatelské federace WBFSH. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří vicemistr Evropy a vítěz Global Champions Tour Explosion W /Ben Maher/GBR, týmový mistr Evropy Chaqui Z /Shane Sweetnam/IRL a vítěz Grand Prix Chacna /Enrique Gonzalez/MEX. Ten byl jedním z osmi potomků Chacco-Blue, kteří se v roce 2018 zúčastnili Světových jezdeckých her v Tryonu/USA.

PŮVOD KONĚ

QUADIS II