3003 QUADIS II

Olomouc duben 2024 ST**

QUADIS II
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2016
Barva
hnědák
Míry
167, 176, 190, 21.5
Výkonnostní zkoušky
Neustadt (Dosse) 2021
Zapsán
v PK HANN, PK ČT

pravý bratr Quadise II - Keatingstown Quite Chacco se Susan Fitzpatrick:

POPIS KONĚ

Quadis II je talentovaný hřebec z našeho vlastního chovu. Má vynikající styl skoku a velké skokové schopnosti. V roce 2021 závodil s jezdkyní Miroslavou Škanderovou v parkurech do 120 cm. Zúčastnil se i dvou kol KMK, na KMK v Opavě se umístil na 3. místě a v Suché u Litomyšle v kategorii pětiletých hřebců a valachů zvítězil. Na podzim téhož roku úspěšně absolvoval 50-ti denní test hřebců v německém Neustadt (Dosse) a po jeho dokončení byl Hannoverským svazem uchovněn (körován). Ke konci roku 2022 se jeho jezdcem na nějakou dobu stal slovenský reprezentant Bronislav Chudyba, se kterým se zúčastnil i mnoha mezinárodních závodů do st. ST* (135 cm). V půli minulé sezóny ho začal sedlat jezdec Marek Klus, který ho velmi dobře předváděl i na domácích kolbištích.

Velmi úspěšný ve sportu je i jeho pravý bratr, letos jedenáctiletý hřebec Keatingstown Quite Chacco (původním jménem Quadis I), který byl prodán na hannoverské elitní aukci za bezmála 200 tis. Eur. Minulý rok dosáhl se svou jezdkyní Susan Fitzpatrick výkonnosti 160 cm.

Quadisův otec, plemeník Quaid I, vynikal od začátku skvělým pohybem a skokovým stylem. Byl velmi pozorný, dobře jezditelný a ochotně spolupracoval s jezdcem. Tyto vlastnosti prokázal již v roce 2009 na Bundeschampionátu ve Warendorfu, když absolvoval všechny parkury bezchybně a zaslouženě získal titul „Bundeschampion -5-letých skokových koní 2009“. Do roku 2014 působil v Německu a dosáhl mnoha vítězství a umístění v parkurech do st. „T“. Od roku 2015 ho chovatelé mohli občas vídat i na českých kolbištích (2. místo ve VC Olomouce 2015 /parkur st. T/, 2. místo v ST** v Opavě 2016 /při závodech Ford Cup/ nebo 2. místo ve VC Brna /parkur st. T/ v roce 2017). Úspěšný byl ale především v chovu. V roce 2017 získal jako plemeník prestižní ocenění od Hannoverského svazu – Grande-Preis 2017. Tento titul uděluje Hannoverský svaz od roku 2009 těm nejlepším hannoverským plemeníkům ve věku 10 – 12 let. Má již bezmála 400 potomků, z toho 14 licencovaných synů a nespočet licencovaných klisen. Několik z nich již dosáhlo na skocích výkonnosti 1,60 cm (např.: Quibelle, Qeurido, Quietime). Na zahraničních aukcích byli jeho potomci vždy velmi vyhledáváni a stále se draží za vysoké částky.

Otcem jeho matky, klisny Chicca-Blue, je meklenburský hnědák Chacco-Blue, který dosáhl významných úspěchů v sedle s Andreasem Kreuzerem, a to především díky třetímu místu v GP Aachen 2011 /CSIO5*, 1.60 m/, 1. místu v GP v Neumünsteru, ale umístil se také v Redefinu, Calgary a Hamburku. V dřívějších letech startoval pod Aloisem Pollmann-Schweckhorstem, se kterým mnohokrát dosáhl vítězství či umístění v různých VC a NC. Chacco-Blue je otcem téměř padesáti licencovaných hřebců, jeho potomstvo dosáhlo výkonnosti T. Úspěchy jeho potomků ho v roce 2015 poprvé zařadily do první desítky nejlepších skokových plemeníků světa. Od roku 2017 vede žebříček světové chovatelské federace WBFSH. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří vicemistr Evropy a vítěz Global Champions Tour Explosion W /Ben Maher/GBR, týmový mistr Evropy Chaqui Z /Shane Sweetnam/IRL a vítěz Grand Prix Chacna /Enrique Gonzalez/MEX. Ten byl jedním z osmi potomků Chacco-Blue, kteří se v roce 2018 zúčastnili Světových jezdeckých her v Tryonu/USA.

PŮVOD KONĚ

QUADIS II