2990 ORIMOCO

ORIMOCO
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2019
Barva
vraník
Míry
168, 179, 190, 21.5
Körung
Adelheidsdorf 2022
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Adelheidsdorf 2022
Zapsán
PK CS a PK HANN

POPIS KONĚ

Tohoto krásného vraníka zakoupila naše stáj na podzim roku 2021 na hannoverském körungu. Orimoco vyniká skvělou mechanikou pohybu, má velmi silný skok s velmi dobrou odrazovou sílou a výbornou technikou. V roce 2022 získal na předvýběru ČT nejvyšší hodnocení za výkon ze všech zúčastněných hřebců. Na podzim téhož roku úspěšně absolvoval test hřebců v německém Adelheidsdorfu a po ukončení testu byl Hannoverským svazem dodatečně körován. V minulém roce se ukazoval i na našich kolbištích. Jako čtyřletý absolvoval parkury do 110 cm a účastnil se i několika kol KMK. Nejlépe se mu dařilo na KMK v Opavě, kde po velmi vysokém hodnocení skončil na třetím místě.

Jeho otcem je talentovaný belgický hřebec Origi d´O (10 let), který je synem jednoho z nejlepších plemeníků světa Diamanta de Semilly. Origi d´O byl licencován v roce 2017 u BWP a stal se aukční špičkou mezi licencovanými hřebci svého roku. U příležitosti třetí fáze licencování BWP patřil mezi favority a stal se rezervním Vice-šampiónem. Následně byl jako plemeník schválen i pro oldenburskou, holštýnskou a hannoverskou plemennou knihu. Později byl prodán do USA, kde startoval v soutěžích na úrovni 1,40 m. Jeho otec Diamant de Semilly byl sám nejen výjimečný skokan (reprezentoval Francii na olympijských hrách 2000 v Atlantě, vyhrál týmové zlato na MS 2002 ve Španělsku atd.), ale především plemeník. V roce 2016 vedl mezinárodní žebříček WBFSH nejúspěšnějších skokových plemeníků na světě, v roce 2017 se umístil na druhém místě. Navíc byl několikrát vyhlášen ve Francii „Nejlepším otcem skokových koní“. 

I otec Origiho matky Toulon sbíral úspěchy na úrovni 1,60 m a patřil k absolutní světové špičce. Celá mateřská linie Origi d´O je neméně zajímavá. Matka Jo Jo d´O je poloviční sestrou mezinárodně úspěšného hřebce a plemeníka Hos d´O (výk. 1,60 m). Z přímé linie matky Origi d´O pocházejí i další koně, kteří dosáhli výkonnosti 1,60 m, např. Misteur Imperio Egipcio, Un Diamant d´Azif aj..

Matkou Orimoca je státem prémiovaná klisna Quittainen, v jejímž původu se objevují další dva významní plemeníci: Quidam´s Rubin a Calido I. Jejím otcem je Quidam´s Rubin, který bohužel kvůli své předčasné smrti opustil chov příliš brzy. Ale i přesto se může pyšnit velmi kvalitními potomky, mezi něž patřil např. i náš plemeník Quaid I, který v roce 2009 vyhrál Bundeschampionát pětiletých skokanů. Více než 200 Quidamových potomků je úspěšných v parkurech nad 140 cm. I otec matky Quittaninen, krásný holštýnský hřebec Calido I, je otcem mnoha bundesšampiónů a skokanů Grand Prix. 

PŮVOD KONĚ

ORIMOCO