3002 DELOX

DELOX
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Barva
hnědák
Míry
171, 182, 194, 21.5
Körnung
Verden 2021
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Adelheidsdorf 2022
Zapsán
PK ČT a PK HANN

POPIS KONĚ

Hřebce Deloxe zakoupila naše stáj na hannoverském körungu roce 2021, kde byl körován. Delox je velmi silný skokan s korektním exteriérem, velmi dobrým odrazem, výbornou technikou skoku a mechanikou pohybu zejména ve cvalu. Na začátku minulého mu byla udělena na II. předvýběru hřebců ČT v Písku prémie pro hřebce a na podzim tohoto roku absolvoval test hřebců v německém Adelheidsdorfu. Velmi vysoké známky dostal kromě jezditelnosti a ochoty k práci také za skokové schopnosti, cval a za charakter (8,5-9 bodů z 10).

Jeho otec Diamant de Semilly byl nejen výjimečný skokan, ale především plemeník. Na své potomky předává svou sílu, rozsah, skvělou rovnováhu, prostorný cval, pružnost pohybu a ochotu k práci. V roce 2016 vedl mezinárodní žebříček WBFSH nejúspěšnějších skokových plemeníků na světě, v roce 2017 se umístil na druhém místě. Navíc byl několikrát vyhlášen ve Francii „Nejlepším otcem skokových koní“. Mezi jeho nejznámější potomky patří: Diarado (holštýnský plemeník), Don VHP Z N.O.P. (165 cm, Harrie Smolders), Emerald van ´Truytershof (160 cm, Harrie Smolders), Ilex VP (165 cm, Nicolas Delmotte) a mnoho dalších.

Sám reprezentoval Francii na olympijských hrách 2000 v Atlantě. V sedle s Ericem Levallois vyhrál týmové zlato na MS 2002 ve Španělsku. Následující rok se stal v týmech vicemistrem Evropy. 

V původu jeho matky, klisny Chafly, se objevují dva špičkoví plemeníci Chacco-Blue a Quidam´s Rubin. Jejím otcem je meklenburský hnědák Chacco-Blue, který dosáhl významných úspěchů v sedle s Andreasem Kreuzerem, a to především díky třetímu místu v GP Aachen 2011 /CSIO5*, 1.60 m/, 1. místu v GP v Neumünsteru, ale umístil se také v Redefinu, Calgary a Hamburku. V dřívějších letech startoval pod Aloisem Pollmann-Schweckhorstem, se kterým mnohokrát dosáhl vítězství či umístění v různých VC a NC. Chacco-Blue je otcem téměř padesáti licencovaných hřebců, jeho potomstvo dosáhlo výkonnosti T. Úspěchy jeho potomků ho v roce 2015 poprvé zařadily do první desítky nejlepších skokových plemeníků světa. Od roku 2017 vede žebříček světové chovatelské federace WBFSH. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří vicemistr Evropy a vítěz Global Champions Tour Explosion W /Ben Maher/GBR, týmový mistr Evropy Chaqui Z /Shane Sweetnam/IRL a vítěz Grand Prix Chacna /Enrique Gonzalez/MEX. Ten byl jedním z osmi potomků Chacco-Blue, kteří se v roce 2018 zúčastnili Světových jezdeckých her v Tryonu/USA. Dědem klisny Chafly je Quidam´s Rubin, který bohužel kvůli své předčasné smrti opustil chov příliš brzy. Ale i přesto se může pyšnit velmi kvalitními potomky, mezi něž patřil např. i náš plemeník Quaid I, který v roce 2009 vyhrál Bundeschampionát pětiletých skokanů. Více než 200 Quidamových potomků je úspěšných v parkurech nad 140 cm.

PŮVOD KONĚ

DELOX