kůň, hannoverské, mustang, stáj, hřebci, 2729 CORTYDOR - 3 roky | Stáj Mustang s.r.o.

2729 CORTYDOR

3 roky

Logo

2729 CORTYDOR (3 roky)


Plemeno hannoverský teplokrevník
Narozen 2017
Barva bělouš
Míry 168/177/188/21
Körung Verden 2019 – prémiovaný hřebec
Zapsán PK HANN, PK ČT, PK CS
Popis:


Mladého hřebce Cortydora zakoupila naše stáj na hannoverském körungu v minulém roce. Byl vybrán mezi nejlepší skokové koně tohoto körungu a oceněn prémií (tu získalo 5 skokových koní z celkového počtu 38). Cortydor již na první pohled ohromí svým pohybem. Má neuvěřitelně pružný klus a mohutný cval. Je to velmi silný a stylový skokan, i ty nejvyšší překážky překonává s velkou lehkostí.

Jeho otcem je letos osmiletý hřebec Cornet´s Boy, který patří k mladším nadějným potomkům věhlasného plemeníka Corneta Obolenského. Výkonnostní zkoušky složil jako tříletý v holandském Ermelu. V současné době stojí na stanici Josefa a Christiane Wilbersových ve Weeze v Německu a sbírá v sedle s Ingou Schuurman úspěchy v parkurech do 140. Otec Cornet´s Boye - Cornet Obolenský je jeden z nejlepších skokových plemeníků světa současnosti. Sám má za sebou velmi úspěšnou sportovní kariéru, včetně účasti na olympijských hrách. Předává svým potomkům enormní skokové vlohy, v těžkém parkurovém sportu startuje přes 300 jeho potomků. Mezi ty nejúspěšnější patří: valach Cornet d´Amour (1.60m s Danielem Deusserem), Cristallo I (1.60m s Henrikem von Eckermannem), Cornado NRW (1.60m s Marcusem Ehningem), Conte Bellini (1.60m s Marcem Kutscherem a Evou Bitter), Cornet´s Cristallo (1.60m s Marcem Kutscherem) a nebo klisna Cocoshynsky (1.60m s Emanuelem Gaudiano). Matka Cornet´s Boye, Coco Chanel, je po plemeníku Collin L, který je producentem koní velmi úspěšných jak v parkurech, tak v drezuře.

Cortydorova matka Polarrose má ve svém původu hned dvakrát jméno legendárního westfálského hřebce Polydora. Jeho krev měla masivní vliv na chov skokových koní. Je producentem spousty špičkových skokanů startujících na nejvyšší mezinárodní úrovni. V roce 2003 získalo Polydorovo potomstvo na výhrách dohromady více než 5 mil. eur. V dobách jeho největší slávy – před rokem 2009 – patřil podle WBFSH (World Breeding Federation For Sport Horses) mezi nejlepší skokové plemeníky světa (na stejné úrovni byli např. známí plemeníci jako Cento, Galoubet, Capitol, Chin Chin nebo Sandro). Mezi jeho nejznámější potomky patří: Pamina (Otto Becker), Porter (Thomas Frühmann), Two Steps (Michael Whitaker), La Silla (Jan Tops), Positano (Beat Mändi), Postdam (Heinrich-Wilhelm Johannsman), Pilgrim (Bjorn Nagel), Polly (Sören Pedersen) nebo Libertina (po otci Libero H, z matky po Polydor, Jessica Kürten) aj.

Otec Polarrose, plemeník Polytraum (po Polydor), se stal prémiovaným hřebcem körungu a později sám úspěšně sportoval. Neméně úspěšný byl i v chovu. Jeho potomstvo dosáhlo na skocích výkonnosti TT.


Původ:Copyright © všechna práva vyhrazena Stáj Mustang 2014.

Tvorba webu: Neklikejte.cz Tvorba www stránek, Eshopy, Informační systémy na míru, PC servis, Webhosting