kůň, hannoverské, mustang, stáj, hřebci, 2663 CORCENTO - 5 let | Stáj Mustang s.r.o.

2663 CORCENTO

5 let

Logo

2663 CORCENTO (5 let)


Plemeno hannoverský teplokrevník
Narozen 2016
Barva hnědák
Míry 166,175,188,21
Körung Verden 2018
Výkonnostní zkoušky /HLP/ Neustadt (Dosse) 2020
Zapsán v PK CS, PK HANN
Video:


Popis:


Corcento je mladý temperamentní hřebec s vynikajícím pružným pohybem a ukázkovým stylem skoku. Je synem jednoho z nejlepších skokových plemeníků světa současnosti Corneta Obolenského (v roce 2018 byl čtvrtým nejlepším skokovým plemeníkem světa dle žebříčku WBFSH).

Corcento byl zakoupen naší stájí na hannoverském körungu v roce 2018, kde byl körován. V minulém roce startoval v rámci KMK - na KMK v Nových Zámcích obsadil v kategorii čtyřletých hřebců a valachů druhé místo. Na podzim pak úspěšně absolvoval 50-ti denní test hřebců v německém Neustadt (Dosse). Velmi dobře (9 bodů z 10) byl ohodnocen nejen za svůj charakter a ochotu k práci, ale také za styl skoku a skokové schopnosti.

Jeho otec Cornet Obolensky – ceněný skokový plemeník - má za sebou velmi úspěšnou sportovní kariéru. Jako dvouletý získal na vestfálském körungu titul 2. rezervního vítěze. Ve třech letech úspěšně absolvoval 30denní test a ze skoku ve volnosti opakovaně dostal maximální možnou známku 10.

Už v roce 2007, jako osmiletý, se Cornet poprvé se svým jezdcem Marcem Kutscherem dostal do týmu Poháru národů a při barcelonském CSIO také zvítězili. V roce 2008 získal se svým jezdcem bronz na mistrovství Německa, vyhrál Grand Prix v Balve /Německo/, v italské Cervii a s týmem vyhrál Pohár národů v Rotterdamu. Byl členem německého olympijského týmu na OH v Hongkongu. V roce 2009 byl Cornet druhý v soutěži SP v Bordeaux /FRA/, třetí v GP v Rio de Janeiru a dobré umístění získal i ve finále Global Champions Tour v Doha.

Velkou měrou se podílel na týmovém vítězství Německa na ME v Madridu v roce 2011. V roce 2012 přivezl s německým týmem zlato z Poháru národů z Říma i Rotterdamu.

Cornet Obolensky je jedním z oněch výjimečných hřebců, kteří svým potomkům předávají enormní skokové vlohy. Hovoří se o něm jako o novém „hřebci století“. Počátkem roku 2012 byl Cornet zařazen mezi plemeníky s titulem BWP Ambassadeur, tedy mezi nejlepší hřebce belgického chovu. Jeho dcery patří mezi vyhledávané a ceněné chovné klisny. V těžkém parkurovém sportu startuje přes 300 jeho potomků, kteří vydělali přes 9,47 miliónů euro. Doposud bylo körováno 100 jeho synů. Mezi jeho nejúspěšnější potomky patří valach Cornet d´Amour (1.60m s Danielem Deusserem), Cristallo I (1.60m s Henrikem von Eckermannem), Cornado NRW (1.60m s Marcusem Ehningem), Conte Bellini (1.60m s Marcem Kutscherem a Evou Bitter), Cornet´s Cristallo (1.60m s Marcem Kutscherem) a nebo klisna Cocoshynsky (1.60m s Emanuelem Gaudiano).

Corcentova matka Carmen je dcerou dalšího známého plemeníka – holštýnského hřebce Cento. Cento sám vydělal za svoji sportovní kariéru s jezdcem Otto Beckerem přes milion eur, sportovní kariéry zanechal na vrcholu jako Olympijský zlatý medailista a evropský šampion. Jeho otec Capitol I. dodnes v holštýnsku platí za nejlepšího producenta sportovních koní. Centovo potomstvo je stejně úspěšné v chovu i ve sportu. Mnoho z nich sedlají špičkoví mezinárodní jezdci na úrovních 160 cm. Do chovu dal více než 40 licentovaných synů. Jeho potomci jsou vysoce ceněni a dosahují často vysokých částek na aukcích.


Původ:Copyright © všechna práva vyhrazena Stáj Mustang 2014.

Tvorba webu: Neklikejte.cz Tvorba www stránek, Eshopy, Informační systémy na míru, PC servis, Webhosting