kůň, hannoverské, mustang, stáj, hřebci, Drosselklang II | Stáj MUSTANG s.r.o.

Blog

Informace a novinky ze světa koní...Drosselklang II

Drosselklang II

Plemeník Drosselklang II již dnes patří mezi legendy hannoverského chovu. Na Lučině působil jako plemeník až od svých 25 let, tedy od roku 2009, do roku 2014, kdy byl ve svých třiceti letech uspán. 


Do této doby patřil mezi plemeníky v německém hřebčinci v Celle.  O jeho výjimečnosti svědčí i fakt, že získal titul „Hřebec roku 2001″ v hannoverském svazu, což se povede opravdu jen těm nejlepším plemeníkům.

Drosselklang II se narodil v roce 1984 chovatelce Margarethe Hagenah v Himmelpforten. Jeho matka Forstlady porodila mnoho úspěšných koní. Jeho pravý bratr Diavolo vyhrál mnoho mezinárodních soutěží na nejvyšší úrovni.

Drosselklang II byl jeden z posledních synů plemeníka Don Carlose v hannoverském chovu a patřil mezi nejlepší hannoverské skokové plemeníky. Mnoho jeho potomků se prodávalo na verdenských aukcích za top ceny a jeho potomstvo dosáhlo ve skocích výkonnosti TT. Mezi jeho nejznámější potomky patří např.: Donnerlitchen, která se pod Meredith Michaels-Beerbaum stala vice-bundesšampiónem Německa. V roce 1998 se Dorian v sedle s Karl-Heinz Markusem stal vice-šampiónem na mistrovství světa mladých koní v Lanakenu. Dorincord v sedle s Ianem Millerem byl účastníkem olympijských her. Na mezinárodní úrovni byli úspěšní i další jeho potomci, jako Dobel´s Frechdachs, kterého jezdil Otto Becker (zlatý týmový olympijský medailista), Skyboy a Delany, které sedlal světový šampion Rodrigo Pessoa nebo Bella Donna, ježděná Gilbertem Böckmannem.

Drosselklang II má v hannoverské plemenné knize registrováno bezmála 700 potomků, z toho 219 chovných klisen, 21 prémiovaných klisen, 10 licentovaných plemeníků, z nichž čtyři působí přímo v hannoverském svazu.

Otec: Drosselklangův otec, Don Carlos, byl nejlepším hannoverským plemeníkem po druhésvětové válce. Dal 24 körovaných synů a měl 43 prémiovaných klisen. Nejvýznamnější synové Don Carlose jsou: Drosselkang I a II, Don Juan, Dynamo a Dorian.


17.02.2020

Copyright © všechna práva vyhrazena Stáj Mustang 2014.

Tvorba webu: Neklikejte.cz Tvorba www stránek, Eshopy, Informační systémy na míru, PC servis, Webhosting