2085 STERLING TOP

2085 STERLING TOP
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2012
Barva
tmavý ryzák
Míry
169, 178, 189, 21.3
Körung
Verden 2014 – prémiovaný hřebec
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Adelheidsdorf 2016
Zapsán
v PK HANN, PK ČT a PK CS – pouze MRAŽENÉ SPERMA

Parkur 130 cm Frenštát pod Radhoštěm 2018

POPIS KONĚ

Sterling byl körovaný ve Verdenu v roce 2014, kde byl dokonce oceněn prémií. Je to temperamentní kůň čtvercového rámce s velmi dobrým stylem skoku, velkou silou odrazu a vynikajícím pohybem. Má skvělou jezditelnost a na skocích je velmi pozorný. První parkury absolvoval v roce 2016 –  dvakrát se stal vítězem KMK ve své kategorii. Na podzim roku 2016 absolvoval a úspěšně dokončil výkonnostní test hřebců v německém Adelheidsdorfu, velmi dobře zde byly ohodnoceny jeho skokové schopnosti, charakter a jezditelnost. I jako pětiletý závodil především v rámci chovatelských soutěží KMK. Třikrát získal druhé místo – na KMK v Nových Zámcích, v Opavě a v Ostravě. Později sportoval v sedle s mladou ženou, s níž na skocích dosáhl výkonnosti st. ST. Jeho potomci po něm dědí, kromě atraktivní barvy, výbornou jezditelnost, skokové předpoklady a velmi dobrý pohyb a styl skoku.

Sterlingův otec – Stolzenberg – má na svém kontě neuvěřitelných 79 vítězství za svoji sportovní kariéru. Vyhrál test výkonnosti se skokovým indexem 141,88 /Adelheidsdorf v r. 2002/. Stolzenberg zde ohromil nejen komisi, ale i publikum svými neomezenými skokovými schopnostmi, byl výborný ve všech třech základních chodech a ukázal svůj talent nejen ve skoku ve volnosti, ale i pod sedlem. Prokázal již zde svoji velmi dobrou jezditelnost. Již i jeho potomci vyhrávají spoustu soutěží pro mladé koně, nemusíme chodit daleko – valach Sabelius z chovu naší stáje má na svém kontě mimo jiné i vítězství v CSIYH v Olomouci v roce 2014, v roce 2015 byl Sabelius na Žofíně vyhlášen jako nejlepší mladý kůň hannoverského původu za rok 2014. Stolzenbergův otec – hřebec Stakkato – reprezentuje mimořádné skokové schopnosti a fantastickou jezditelnost a je známý tím, že tyto vlastnosti předává na své potomky. I proto je Stakkato velmi žádaným plemeníkem a stal se „Plemeníkem roku 2007 v hannoverském svazu“.

Otec matky – Graf Top: v jeho původu se velmi vhodně kombinují hannoverské a holštýnské geny. Otec Graf Topa, Graf Grannus, i otec jeho matky, Calypso II, jsou oba producenti špičkových skokových koní. Díky tomuto původu i jeho vlastním vynikajícím skokovým schopnostem a dobré jezditelnosti má Graf Top velmi dobré předpoklady stát se významným plemeníkem. Jeho matka, státem prémiovaná klisna, stvrzuje jeho jistě slibnou budoucnost úspěšného plemeníka svým otcem, legendárním hřebcem Calypso II a dědem Gotthardem. Graf Top celým svým původem vyniká mezi všemi skokovými koňmi. 

 

PŮVOD KONĚ

STERLING TOP