2883 CLASSIC BALOU

CLASSIC BALOU
Plemeno
hannoverský teplokrevník
Narozen
2016
Barva
Bělouš
Míry
169, 179, 189, 21
Výkonnostní zkoušky /HLP/
Neustadt /Dosse/ 2020
Zapsán v
PK ČT a PK HANN

POPIS KONĚ

Classic Balou je krásný korektní hřebec moderního typu. V jeho původu se mísí krev těch nejlepších skokových plemeníků – ze strany otce jsou to Clinton, Heartbreaker a trojnásobný vítěz derby Grandeur a ze strany matky Balou du Rouet, Picard a Werther.

V roce 2020 soutěžil Classic Balou, jako čtyřletý, v parkurech do 110 cm. Zúčastnil se mimo jiné i dvou kol KMK, z toho první, v Nových Zámcích, vyhrál a na dalším, v Opavě, se umístil na druhém místě. Na podzim 2020 absolvoval 50-ti denní test hřebců v německém Neustadt (Dosse), kde byl velmi dobře hodnocen, a to především za styl skoku, skokové schopnosti a také za svůj charakter (9 bodů z 10). V sezóně 2021 startoval Classic Balou v soutěžích do 115 cm, na KMK v Opavě obsadil mezi pětiletými hřebci a valachy stříbrnou příčku. Jeho jezdkyní se v minulém roce stala Lucie Strnadlová, se kterou absolvoval řadu soutěží do 130 cm i na mezinárodní úrovni, ve většině případů s čistým kontem.

Tuto neuvěřitelnou skokovou schopnost, mimořádnou skokovou techniku a velkou ochotu k práci zdědil zřejmě po svém otci, plemeníku Clinton´s Heart (14 let), který svým talentem plně ohromil již při své licentaci ve Vechtě, kde se stal prémiovaným hřebcem. A na 70-ti denním testu hřebců v německém Adelheidsdorfu v roce 2014 byl se skokovým indexem 138 bodů nejlepším ze všech účastníků. Svoji sportovní kariéru započal mnoha úspěchy v soutěžích pro mladé koně, ve kterých později pokračoval i v parkurech do 1.40 m. 

Clinton´s Heart je synem fenomenálního skokana Clintona, o kterém můžeme říct, že ještě úspěšnější než ve sportu, je v chovu. Je otcem více než 50 licencovaných hřebců a výborných skokových koní, jako je například Eldorado van de Zeshoek, Zacharov, Whitaker a především světoznámý Cornet Obolensky, který má s Clinton´s Heartem i společného dědečka – legendárního hřebce Heartbreaker (po Nimmerdor). Ten patří mezi nejlepší skokové plemeníky světa a v roce 2016 byl vyhlášen KWPN koněm roku. Sám úspěšně sportoval na nejvyšší úrovni. Heartbreaker se objevuje v rodokmenech špičkových koní, jako jsou např. plemeníci Romanov II (B. Allen), VDL Groep Zidane, Halifax vd Kluizebos (L. De Lucca), Quasimodo van de Molendreef, Harley VDL a jeho vnuci jsou olympionici – kromě již zmíněného Corneta Obolenského i Hello Sanctos nebo Admara. 

Matka Classica Balou, klisna Bella du Rouet, je dcerou plemeníka Balou du Rouet. Ten je nejen nejúspěšnějším synem olympijského šampióna a trojnásobného mistra světa Baloubeta du Rouet, ale zároveň patří mezi 20 nejlepších skokových plemeníků na světě dle žebříčku WBFSH.

PŮVOD KONĚ

CLASSIC BALOU