kůň, hannoverské, mustang, stáj, hřebci, Potomci našich plemeníků na světových kolbištích | Stáj MUSTANG s.r.o.

Novinky

NOVINKY, AKTUALITY, AKCE STÁJE MUSTANGPotomci našich plemeníků na světových kolbištích

Potomci našich plemeníků na světových kolbištích

V posledních letech je bezpochyby naším ve světě nejúspěšnějším plemeníkem hřebec Quaid. Téměř v každém vydání časopisu Der Hannoveraner /oficiální měsíčník Hannoverského svazu/ se lze dočíst o mezinárodních úspěších jeho potomků.


V posledním čísle tohoto časopisu (07/2019) se píše o sedmiletém valachovi Q Seven /Quaid-Stakkato/, který byl stříbrný ve 2. kvalifikaci Youngster Tour na CSI2* v nizozemském Valkenswaardu v sedle s jezdkyní Emmou Stoker. Není ale jediným potomkem Quaida, o kterém je zde zmínka. Velkým úspěchům se těší v poslední době i osmiletý Quincy /Quaid-As di Villagana/, který i v tak mladém věku dosáhl výkonnosti 1,50 m. Quincy /jezdec Taizo Sugitani/ byl 5. ve finále Gold Small Tour na CSIO3* v norském Drammenu a 1. a 2. v soutěžích 1,40 m na CSIO5* v Aténách a v soutěži o výšce skoků 1,45 m se v Aténách umístil na čtvrtém místě. Mezinárodní úspěchy sbírá i desetiletý valach Qufocolo Crazy Stud /Quaid-For Pleasure/, který získal na CSI3* v Nörten-Hardenbergu bronz v postupce do 1,40 m v sedle s Friso Bormannem. K těm nejlepším jistě patří i desetiletá klisna Quibelle /Quaid-Stakkato/, která v sedle s Georginou Bloomberg vyhrála v květnu na CSI3* v New Yorku hlavní soutěž druhého závodního dne /1,45 m/ a na posledních závodech Global Champions Tour ve Valkenswaardu společně zdolaly Grand Prix o výšce 1,60 m s jednou chybičkou! 

Chovatelé, kteří u nás v minulosti připustili své klisny plemeníkem Quadam /Quite Easy-Stakkato/, určitě potěší fakt, že letos třináctiletý Quadam, kterého naše stáj prodala a putoval až do USA, vyhrál s jezdkyní Leslie Burr-Howard Grand Prix (1,55/1,60 m) na CSI3* v New Yorku. V časopisu Der Hannoveraner se píše i o jeho sedmiletém synovi Quantumovi /z matky po Grafenstein, jeho současná výkonnost je 1,45 m/, který byl s irským jezdcem Shane Sweetnamem čtvrtý na CSIO5* v polských Sopotech v dvoufázovém skákání sedmiletých koní.


12.08.2019

Copyright © všechna práva vyhrazena Stáj Mustang 2014.

Tvorba webu: Neklikejte.cz Tvorba www stránek, Eshopy, Informační systémy na míru, PC servis, Webhosting