NOVINKY, AKTUALITY, AKCE STÁJE MUSTANG

SMUTNÁ ZPRÁVA

Dnes ráno, 14. 3. 2016, náhle zemřel talentovaný skokan a mladý plemeník naší Stáje 2236 Dragill /Drosselklang II/Graf Grannus/. Odešel tak jeden z nejlepších koní, kteří se v naší Stáji narodili.

Dragill se u nás narodil na den přesně před šesti lety klisně Gill po Graf Grannus. Po prožití "bezstarostného dětství" na našich pastvinách započal svoji sportovní kariéru se svým jezdcem Markem Klusem.

Jeho první sportovní sezóna – sezóna 2015 – byla velmi zdařilá. V KMK startoval pouze dvakrát a oba jeho starty znamenaly vítězství. Část sezóny strávil v Německu, kde se v sedle s jezdcem J. Ehningem zúčastňoval závodů obdobných českému KMK. Po svém návratu do domovské stáje slavil svůj další velký úspěch v belgickém Lanakenu na Mistroství světa mladých koní, kde se s Markem Klusem po dvou bezchybných kvalifikačních kolech probojoval až do finále pro pětileté koně. Zde po jedné chybě obsadil krásné 33. místo /celkem se tohoto mistroství zúčastnilo 230 pětiletých koní/. Na podzim minulého roku absolvoval třicetidenní test hřebců v německém Adelheidsdorfu, kde ze skoku ve volnosti byl ohodnocen nejvyšší možnou známkou – desítkou. Po ukončení tohoto testu byl Hannoverským svazem na základě sportovní výkonnosti uchovněn. Na začátku tohoto roku byl uchovněn i Svazem slovenského teplokrevníka v ČR. Před několika dny se jako nový plemeník skvěle předvedl na předvádění plemenných hřebců naší stáje a to bylo jeho poslední veřejné vystoupení, první letošní závody ho teprve tento víkend čekaly...

Video Dragilla z Mistroství světa mladých koní v belgickém Lanakenu: druhé kvalifikační kolo a finále: