Zapsán v I. PK HANN, PK ČT a PK CS
Vlastní výkonnost "T"

Popis:

Eibisch II je impozantní, temperamentní hřebec moderního typu s korektním exteriérem, velmi dobrými chody, výbornou jezditelností, vynikající skokovou potencí a výborným stylem skoku. V jeho žilách koluje krev dvou špičkových světových hřebců – Escudo I a Calypso II.

Eibisch II se jako 4-, 5- a 6-tiletý účastnil soutěží KMK, kde získal mnoho vítězství a umístění, které korunoval titulem „VÍCEŠAMPION 6-LETÝCH PRO ROK 2007. Startoval dvakrát i na MS mladých koní v belgickém Lanakenu.

Během své další sportovní kariéry získal mnoho vítězství a umístění v parkurech do st. „T**“. Potýkal se ale i se zraněními.

Největším úspěchem bylo získání titulu „Mistr ČR“ v sedle s Lukaszem Kozou, když obsadil 1. místo v tříkolové soutěži „ST**“ a 2x „T**“ na Mistrovství ČR seniorů v Martinicích. Z dalších skvělých umístění je nutno zmínit 3. místo v „T**“ ve VC Ptýrov (Kolín), nebo 6. místo v „T**“ v Martinicích.

Chov: Jeho potomstvo dosáhlo ve skocích výkonnosti ST**. Eibischovi potomci se vyznačují především velmi dobrou jezditelností. V současné době je v PK ČT zapsáno 26 Eibischových dcer v chovu, z nichž je několik v HPK a pět klisen v HPK AP. V hannoverské PK má zapsány 4 dcery a v roce 2012 byl kérován jeho první syn – Eventim /z naší klisny Gill po Graf Grannus/. Absolvoval výkonnostní zkoušky hřebců v Adelheidsdorfu se známkami: 8,68 za parkur, skokové manýry 9,25 – celkový skokový index 125. Skončil tak jako druhý nejlepší „skokan“.

Otec: Escudo I, špičkový plemeník hřebčína v Celle, byl körován v roce 1993 na körungu ve Verdenu a o rok později se stal vítězem výkonnostích zkoušek hřebců v Adelheidsdorfu s celkovým indexem 134,38. Mezi ostatními hřebci v ročníku dominoval ve skoku a obdržel známku 144,90. V roce 1996 vyhrál, jako pětiletý, hannoverský šampionát skokových koní v Dobrocku a téhož roku se stal také vícešampionem na Bundeschampionatu ve Warendorfu. Byl neméně úspěšný ve sportu a na jeho kontě jsou mnohá vítězství a umístění ve Velkých cenách.
Chovatelskou veřejností je považován za producenta především skokových koní a je velmi vyhledáván a oblíben. Jen v Hannoverském svazu má registrováno více než 1100 potomků, z toho – 60 prémiovaných klisen, 20 körovaných synů a 11 plemenných hřebců zapsaných v hlavní pl. knize Hann. Již z prvního ročníku jeho potomstva se 7 jeho potomků stalo vítězi regionálních výstav hříbat. Tři z jeho körovaných synů: El Budny, Earl a Elias se stali vítězi výkonnostních zkoušek hřebců ve svém ročníku. Další potomek, valach El Paso, vyhrál v sedle s jezdkyní Jessikou Kürten Bundeschampionat pětiletých skokových koní v roce 2003.
Escudo I byl roce 2009 vyhlášen hannoverským svazem „Plemeníkem roku 2009″.