kůň, hannoverské, mustang, stáj, hřebci, 2075 QUINCY - 2018 let | Stáj Mustang s.r.o.

2075 QUINCY

Logo

2075 QUINCY


Plemeno hannoverský teplokrevník
Narozen 2011
Barva hnědák
Míry 173,180,188,20.6
Výkonnostní zkoušky /HLP/ Adelheidsdorf  2014
Zapsán v PKHANN, PKCS
Video:


Popis:


Quincy je mladý hřebec plemene hannoverský teplokrevník, moderního typu, s prostornými chody, velkou skokovou schopností a silou odrazu. Byl zakoupen Stájí MUSTANG na körungu ve Verdenu v roce 2013, v druhé půli roku 2014 úspěšně absolvoval 70-ti denní test hřebců v Adelheidsdorfu. V roce 2015 se začal ukazovat i na našich kolbištích - velmi úspěšně se účastnil především seriálu závodů KMK a MŠMK. Na KMK v Opavě zvítězil, na KMK v Brně získal 2. místo, v Ostravě a Chotěbuzi 3. místo a na KMK v Ptýrově byl čtvrtý. Ve finále KMK ve Zduchovicích skončil na třetím místě.

I ve sportovní sezóně 2016 sbíral úspěchy v rámci KMK: dvě kola KMK /Nové Zámky a Opava/ vyhrál, na KMK Litomyšl byl druhý a na KMK v Opavě v červenci byl třetí.

V minulém roce se Quincy začal více ukazovat i na zahraničních kolbištích. Ve skvělé formě se předvedl v květnu na CSI v rakouském Ebreichsdorfu, kde získal bronzovou medaili ve finále soutěže pro šestileté koně. Na hannoverském šampionátu mladých koní v německém Verdenu se dokázal prosadit v silné konkurenci a probojoval se až do finále pro šestileté koně. I na naší půdě získal v roce 2017 několik pěkných umístění, např. 1. místo v soutěži S* a 3. místo v S** při VC Litomyšle nebo 2. místo v S** při VC Ptýrova. Jako šestiletý dosáhl výkonnosti st. ST* /135/.

Již v první půli letošní sportovní sezóny dosáhl výkonnosti st. T /145/, zúčastnil se VC Ostravy, kde po dvou smolných chybách v základní části dokázal bezchybně a s přehledem překonat finálový parkur a obsadil tak šestou příčku. Na konci léta byl prodán polské juniorské jezdkyni /15 let/, která s ním hned na prvních společných závodech ve Frenštátě pod Radhoštěm vyhrála nedělní finále junior cupu, proto od příštího roku již nebude v naší nabídce plemenných hřebců.

Otec: Jeho otcem je plemeník naší stáje hřebec Quaid FRH. Quaid FRH vyniká skvělým pohybem a skokovým stylem. Je velmi pozorný, dobře jezditelný a ochotně spolupracuje s jezdcem. Tyto vlastnosti prokázal již v roce 2009 na Bundeschampionátu ve Warendorfu, když absolvoval všechny parkury bezchybně a zaslouženě získal titul „ Bundeschampion -5-letých skokových koní 2009“. V roce 2010 se věnoval především plemenitbě, připustil v Německu více než 300 klisen. V tomto roce byl zařazen programu  FRH, tedy mezi talentované naděje hannoverského sportu a chovu. Aktuálně je v tomto programu pouze 19 koní. V roce 2015 ho chovatelé mohli vidět již na českých kolbištích - vzhledem k jeho povinnostem plemeníka startoval pouze párkrát, v parkurech do st. T získal i několik umístění, např. 2. místo ve VC Olomouce /parkur st. T/. Jeho potomci po něm dědí nejen velmi dobrou jezditelnost a výborné chody, ale zejména vynikající skokový styl a skokové schopnosti. Má již bezmála 400 potomků, z toho 5 licentovaných synů a nespočet licentovaných klisen. Na hannoverském körungu ve Verdenu v roce 2013 byl jeden z Quaidových prvních synů /m. po Escudo I/Graf Gransus/Werther / prodán za 210.000 Eur. Na elitní aukci ve Verdenu, konané v říjnu 2015, byl jeho čtyřletý syn /z matky po Stakkato/ vydražen za neuvěřitelných 310.000 Eur a zařadil se tak mezi nejdražší skokové koně v historii aukcí ve Verdenu.

Otec Quincyho matky Rapahely - hřebec Raphael – absolvoval test výkonnosti hřebců v roce 1982 v Adelheidsdorfu, který dokončil jako 3. nejlepší z celkového počtu 53 hřebců s výslednou známkou 130,44 bodů. Své mimořádné kvality naznačoval již od počátku své chovné kariéry. Vyprodukoval mnoho špičkových koní, a to i přes to, že připouštěl klisny různých kvalit. Jeho potomci se uplatňují jak v chovu – je otcem známých plemeníků jako je vítěz výkonnostního testu Ravallo, Ragazzo či Radiator, tak ve sportu na mezinárodní úrovni – Ramina /Gerd Wiltfang/, Ricci /Ludger Beerbaum/, Rockefeller /Andreas Krieg/, Raphaelo /Iver Bornsen/, Robinson FRH /Ludger Beerbaum/ a již zmíněný hřebec Radiator –  v současné době jeho nejlepší potomek ve skokovém sportu sedlaný Rene Tebbelem. Potomkem Raphaela je i v České republice známý plemenný hřebec Radegast.


Původ:Copyright © všechna práva vyhrazena Stáj Mustang 2014.

Tvorba webu: Neklikejte.cz Tvorba www stránek, Eshopy, Informační systémy na míru, PC servis, Webhosting