kůň, hannoverské, mustang, stáj, hřebci, 2237 STOCANTES - 2019 let | Stáj Mustang s.r.o.

2237 STOCANTES

Logo

2237 STOCANTES


Plemeno hannoverský teplokrevník
Narozen 2013
Barva tmavý hnědák
Míry 171, 180, 192, 22.5
Körung Verden 2015 – prémiovaný hřebec
Výkonnostní zkoušky /HLP/ Neustadt /Dosse/ 2017
Zapsán v PK HANN, PK CS, PK ČT
Video:


Popis:


Stocantes je mladý hřebec plemene hannoverský teplokrevník. Körovaný byl ve Verdenu v roce 2015, kde byl dokonce oceněn prémií. Je to velmi charakterní mladý hřebec s vynikajícím stylem skoku a velkou silou odrazu.

V roce 2017 se jako čtyřletý začal zúčastňovat chovatelských soutěží pro mladé koně - KMK: na KMK v Ostravě byl druhý, v Suché u Litomyšle na srpnových KMK zvítězil a na dvoudenních červencových KMK v Opavě získal první a třetí místo. Na podzim roku 2017 úspěšně absolvoval výkonnostní test hřebců v německém městě Neustadt /Dosse/. V minulé sportovní sezóně závodil v soutěžích do stupně L. Letos sbírá další závodní zkušenosti v sedle s mladou ženou - zatím v parkurech st. S** /130cm/.

Otec Stocantese – Stolzenberg – má na svém kontě neuvěřitelných 79 vítězství za svoji sportovní kariéru. Vyhrál test výkonnosti se skokovým indexem 141,88 /Adelheidsdorf v r. 2002/. Stolzenberg zde ohromil nejen komisi, ale i publikum svými neomezenými skokovými schopnostmi, byl výborný ve všech třech základních chodech a ukázal svůj talent nejen ve skoku ve volnosti, ale i pod sedlem. Prokázal již zde svoji velmi dobrou jezditelnost. Již i jeho potomci vyhrávají spoustu soutěží pro mladé koně, nemusíme chodit daleko – valach Sabelius z naší stáje má na svém kontě mimo jiné i vítězství v CSIYH v Olomouci v roce 2014, roce 2015 byl Sabelius na Žofíně vyhlášen jako nejlepší mladý kůň hannoverského původu za rok 2014. Stolzenbergův otec – hřebec Stakkato – reprezentuje mimořádné skokové schopnosti a fantastickou jezditelnost a je známý tím, že tyto vlastnosti předává na své potomky. I proto je Stakatto velmi žádaným plemeníkem a stal se „Plemeníkem roku 2007 v hannoverském svazu“.

Matka tohoto mladého hřebce - Cascada /státem prémiovaná klisna/ se stala v roce 2006 celkovou vítězkou skoku ve volnosti čtyřletých koní hannoverského svazu. Její otec – Contendro I je producentem mimořádně kvalitních skokových i drezurních koní, kterým téměř bez vyjímky předává svou výbornou jezditelnost a charakter. V roce 1999 se stal Contendro I na holštýnském körungu prémiovaným hřebcem. 70-denní test hřebců absolvoval v roce 2000 v Adelheidsdorfu. Jeho excelentní známky  /celkový index: 144,70, drezurní index: 131,09, skokový index: 147,29/  z něj udělaly jednoznačného vítěze ročníku. Contendro sám je skokan s bezchybným stylem skoku. V chovu působí velké množství jeho synů /v naší stáji působil jeho syn Campbel Czech - účastník mnoha světových velkých cen a pro rok 2010 nejlepší sedmiletý skokový kůň na světě/ a jeho dcery patří mezi velmi ceněné matky. Dle Světové chovatelské organizace sportovních koní WBFSH, která vydala nové žebříčky nejúspěšnějších plemenných hřebců dle potomků, se Contendro I stal pro rok 2015 nejúspěšnějším plemeníkem ve všestrannosti.

Cascada má ve svém původu i dalšího věhlasného plemeníka - otcem její matky je legendární For Pleasure - vítěz výkonnostních zkoušek hřebců v Medingen v r. 1988, vítěz skokového šampionátu v Hamburgu v r. 1991, vítěz Spruce Meadows v r. 1999, čtvrtý na OH v Sydney, člen zlatého olympijského týmu, vítěz VC Lipska, Zurichu, Manheimu a Aachenu v r. 2005... Za svou sportovní kariéru vydělal více než 2 miliony eur.

Více než polosestra Cascady - klisna Hello Annie /po otci Contendro I, z matky Fantasia po For Pleasure, od stejného chovatele jako Stocantes/ sbírá úspěchy ve skokových soutěžích stupně S***** /160 cm/ a dle WBFSH /Světová organizace chovu sportovních koní/ obsadila pro rok 2014/15 mezi skokovými koňmi na světě 85. příčku!


Původ:Copyright © všechna práva vyhrazena Stáj Mustang 2014.

Tvorba webu: Neklikejte.cz Tvorba www stránek, Eshopy, Informační systémy na míru, PC servis, Webhosting